jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Loss of agricultural farmlands caused air and water pollution. True or false
What is the least common denominator of 2/6 and 7/8
Are there any circumstances in which the daughter cells produced should not be genetically identical?
Explain the goal of the Meiji Restoration in terms of who was to hold power. How was this different from Edo Japan?
Explain how to calculate the number of grams in 5.50 x 1022 atoms.
If your car has a 40 liter gas tank and your car can achieve 26 mpg (miles per gallon), how far can you travel on a full tank
i need some help with this answer
How many days to quarantine after testing positive?.
√34=need some solution please​
Which shows a perfect square trinomial?