jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

admission to a carnival is $5 in each game at the carnival cost 0.85 dollars you have $15 to spend on an admissions and games what is the maximum number of the
What is meant by the expression b1/3?
What is 8ft and 7in equals to in inches
Simplify the expression. Show each step. –5 × 1 × 11 × 4.
Happy Trails Ranch charges 25.00 for equipment rental plus 8.50 to ride a horse. Rough Riders charges 20.75 for equipment rental plus 9.75 to ride. which is t
What is the order of 5x10^4 , 7x10^-5 , 3x10^-9 , 8x10^4 from least to greatest?
Why might there be an increase in the number of opium farms in Southeast Asia? 1.) Declining prices for existing crops 2.) Soaring prices for opium 3.) Purchas
Math help please ? :(
_________best describes Berlin, Germany immediately after WWII ended? Question 1 options: Untouched Empty Devastated Liberated
A spring tide occurs during which of the following conditions? A:) the earth is aligned with the moon and sun. B:) the earth is aligned with the sun only. C:)