rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

What is the 50th term of the arithmetic sequence 4, 10, 16, 22, … ? Can someone explain this one?
in what way is a gene pool representative of a population
Who is SohCahToa Joe? on Csi geometry:trigonometry I need the answers.
Propane and oxygen react according to the equation: C₃H₈(g) + 5O₂(g) → 3CO₂(g) + 4H₂O(g). How many grams of water can be produced from the complete combustion o
THE EXPRESSION COT THETA/CSC THETA IS EQUAL TO?
Randal answers 96 out of 120 questions correctly on a science exam. What percent of the questions did Randal answer correctly
What is 0.8% written as a decimal
Mario drew a model to represent one third of the space in his bookcase. how could mario draw a model to represent all the space in his bookcase.
WHICH EXPRESSION IS EQUIVALENT TO SIN 22 COS 18 + COS 22 SIN 18?
in what way is a gene pool representative of a population