mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

pls help im not sure how to get this
Listen to each sentence and write the infinitive of the subjunctive verb you hear. Audio Text 1. Nous demandons que la chasse soit interdite. 2. Ces gens exigen
Write expression that is equivalent to 1/4 a -3
I WILL GIVE 20 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT NOOOO SCAMS AND EXPLAIN WHY THAT IS THE ANSWER
What did dr. Nadine Burke accomplish with the ACEs study?
Hello. I need help with this question please.A bag contains red, blue and yellow counters in the ratio 2:3:5a) What fraction of the counters are red?b) 9 of th
What is the slope of the line that passes through the points ( 8 , − 6 ) and (8,−9)? Write your answer in simplest form.
what century did written music start in the medieval times ​
last one i swear please help
In "Nectar in a Sieve", Kenny gets upset with Rukmani because he does not understand __________. why she stays with Nathan why she does not fight against her po