Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence has a correctly placed participial phrase? A. The grocery store clerk, reserved for items on sale, placed dented cans on a shelf. B. The grocery
what's abnormal psychology?
Which sentence uses all of its object pronouns correctly? A. The deli worker gave she and he a free slice of ham. B. Eric told them and we about his journey. C.
The law of ____ states that every action has an effect on something else (the idea of cause and effect).
Which of the following influenced the writing of The Book of Kells? The Christian New Testament, which includes the four Gospels The Christian Old Testament, wh
Find the slope of y=4
Irish Potato Famine: Why did so many people starve to death during the Irish potato famine?
Emily buys a toaster during the sale for 10% off. If Ellen pays $36, what was the original price?
The sum of two numbers is 33 One number is 2 times as large as the other what are the numbers
Where is the Water table?