beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Help me please :,) if you may
In 2005, the Federal Aviation Administration (FAA) updated its passenger weight standards to an average of 190 pounds in the summer (195 in the winter). This in
Zachary is making dumplings. If he uses cup of dough for each dumpling, how much dough does Zachary need to make 11 dumplings?
The solutions to the equation 2x2+x-1=2
which is the right answer????
1. how is 5 x 10^3 written in standard form? 2. how is 6.89 x 10^7 written in standard form? 3. how is 9.010 x 10^6 written in standard form?
The student council is planning the school carnival. Each ticket costs $2.50. Explain how to write an equation that represents this scenario. Let x represent th
Who is the main character in Monkeys paw please help
PLEASE HELP MEEEEE Determine the parallel slope to the given slope: m=1/2
John checked his bank account and noticed that he had a balance of −$12.00. He immediately deposited $12.00 in his account. What is the balance of his account a