iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

magma are named after what rocks. Basaltic magma forms when rocks in the
Evaluate the function at the given value of the independent variable and simplify. f(x) = 4x2 + 5x - 6; f(x - 1)
Advantages and disadvantages of corrosion?
what was a major factor leading to the erosion of regional cultural differences in the 1920's? 1) development of television 2)growing popularity of radio and mo
An example of a physical property of an element is the element’s ability to(1) react with an acid(2) react with oxygen(3) form a compound with chlorine(4) form
Helium is most likely to behave as an ideal gas when it is under(1) high pressure and high temperature(2) high pressure and low temperature(3) low pressure and
Why might a telescope be built high in the mountains above weather sys tems. How does this make observing the sky easier?
In addition to access to markets and natural resources, another reason for Europe's interest in dominating Africa and Asia was to __________.
How many electrons are contained in an Au3+ ion?(1) 76 (3) 82 (2) 79 (4) 197
which was an argument for Japanese imperial expansion