marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the clash between Arthur Phillip and benne long
Urgent help please can have any of these
Explain the difference between population, community, and ecosystem
What is the appropriate tone for a cover letter? a. friendly b. authoritative c. scholarly d. professional
a student has written a journal. which of the following is true? a journal is the same as a personal narrative. a journal is often personal, not public. a commu
Most queries have fully meets results
can anybody help me out with this please
can someone help me with this????????????
Most queries have fully meets results
The maginot line was a system of fortifications to protect russia from german invasion. a. true b. false