johnathan32
johnathan32 johnathan32
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50

Respuesta :

Wize
Wize Wize
  • 04-01-2017
assuming there is no question and this sounds like a true or false ill say false four ounces @2.50 an ounce will = 10 bucks
Answer Link

Otras preguntas

How do you balance a chemical equation ?
What was different about the administration of the new extermination camps?DA.They reported to a different branch of the SS.U B.They were not a part of the SS.O
Speech on injustice in the world today (maybe one reference from the bible)? ~~~~~~~~~~~~~~~30 POINTS~~~~~~~~~~~~~~~
Why is x so important
Find the slope of each line
write word and formula equation for the reaction in which aqueous solutions of sulfuric acid and sodium hydroxide reacts to form aqueous sodium sulfate and wate
what is 3-2x=5x+4-4x
what is condensation ​
In the article, how does the author use word choice to convey his point of view about migrant farm workers? In the story EXCERPT FROM THE HARVEST GYPSIES
The population (in millions) of a certain country can be approximated by the function; P(x)=100•1.02^x where x is the number of years after 2000. which of the