Shocker716 Shocker716
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please help!!!!!! 15 points

Please help 15 points class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
I know the answer 
 
I think the answer is 6 because is less than 20 and is divisible by 3 and when you divided it by 5 the remainder will be 1.
Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96
Gloria talked on her cell phone for 320 minutes in the first month, 243 minutes in the second month, and 489 minutes in the third month. Her payment package do
what discoveries brought an end to the stone ages
What body system does the Arterial wall and the Fatty deposit belong to
what peice of legislation helped to exspand the middle class
which plural is not formed correctly/ a lamp = lamps b crutch=crutches c eaves = eaves d roof = rooves
What did Sumerians believe? Choose all answers that are correct. a. The gods resembled animals. b. All forces of nature were alive. c. Nature controlled the
Literal Equations: C=2πr solve for r P=4s solve for s
predict the miles traveled in 5 hours at a rate of 189 in 3 hours
why were many Americans eager to move to the western frontier?