jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

$21 5 gal or $62.05 15 gal
Select the statements bellow that are true about the civil war (select all that apply) A. it did not happen at all B. it happened in 1809 C.it was caused becau
what trend in iconic radius do you see as you down a group/family on the periodic table
In 100 words write about a holiday you like most of all. about-New year
Dream shopping... or nightmare? So, I had this dream that I could buy anything, as long as I figured out the exact amount I owed. The trick was that I could not
A typical person produces about 10 MegaJoules (MJ) of energy transferred as heat each day through metabolic activity. If a human body were an isolated system of
Please help ! I’m in such a rush! I have to be done before 3pm and it’s already 2:30pm
Lemurs and humans belong to the order Primates. The order is often split into two suborders based on the presence or absence of moisture on the nose which of th
The weakness or wearing away of body tissues and structures is known as.
Answer the question and provide an explanation pls