jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

The kind of person you think you are best defines the term _____. a. personality
Which of the following describes the Urban League? A. formed in response to race riots in 1908 B. focused on helping poor African American workers C. helped mid
what is cube root of 711
which force gravitational or electrical repels as well as attracts?
who was the leader of the Bolsheviks and what did he make illegal?
When two hydrogen atoms bond with one oxygen Atom to form water what happens to the electrons
modern sea star larvae resemble some primitive vertebrate larvae.this similarity may suggest that primitive vertibrates
What is the square root of 400
What are the steps to extract metal from the earths crust
What dont traditional economies use a medium for trade?