faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

So Do viruses belong to a kingdom
keith and Edward are architects. over the years they've helped each other with projects. recently they decided to form a partnership. this interpersonal relati
here is the Question please assist me !
Countries sign laws and treaties to protect different species. There is enough funding to supply the enforcement needed. True or False
Which human body systems are responsible for ensuring nutrients are properly absorbed and waste is eliminated from the body?
Ed and Ethel own a bed and breakfast. How might their duties differ from that of Mark, the director of a large hotel in the city? a) Ed and Ethel hire employe
Area of a circle? Need to know for big test tomorrow
Can I get help on this
When prewritting which question should you ask yourself about your top pic
_______ arose as Rome lost its place as the center of the world of Art