thatlostgirl2528 thatlostgirl2528
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

you buy 3pairs of jeans for 35.95 each and get a fourth for free what is yourcost pair for free what is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

coolgirlaxline
coolgirlaxline coolgirlaxline
  • 03-12-2021

Answer:

each pair is 11.98 a pair

Step-by-step explanation:

divide 35.95 by 3

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST FOR GOOD (A FEW LINES) ANSWER!! Could changing the amount of RAM affect the performance of the computer. Give reasons for your answer.
Explain the applications of a spm ma je v​
One-half of the sum of a number added to one-fourth of 96 is 30. What is the number?
pls answer this I'm stuck on it
Children who are allergic to wheat should not eat:
A boat is pulled into a dock by a rope attached to the bow of the boat and passing through a pulley on the dock that is 1 m higher than the bow of the boat. If
Ang pagtaas ng presyo ng mga bilihin ay karaniwan nang nararanasan ng bawat konsyumer. Kaya ito ay dapat na pag-aralan ng bawat isa upang mapaghandaan at mapang
solve for x then solve for the angle indicated- m
The radius of a circle is 6 kilometers. What is the circle's circumference? r=6 km Usе л3.14 and round your answer to the nearest hundredth. kilometers
how many people visited auschwitz every year during the war