jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

The sum of the speed of two trains is 722.7 miles per hour. If the speed of the first train is 3.3 mph faster than the second train find the speeds of each
Write365,098 in word form
What are four possibilities for concluding an essay?
How long did the Zhou dynasty rule?
How could you leave home on Monday to go sailing on the ocean,sail for 1 hour on Sunday,and return home on monday
What kind of precipitation would occur if the temperature was above freezing
An old house in Boxerville measures 30 feet in height and has windows 5 feet width. An architecture student builds a proportional model that is 3 feet high. How
2x+5y=15 in slope intercept form
How do you figure out the ratio stars to squares when there are 11 squares 5 stars and two circles in the data?
The chief reason given by Woodrow Wilson for requesting a declaration of war against Germany in 1917 was the (A) refusal of Germany to accept the Fourteen Point