jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

The musical instrument referred to as the "King of Instruments" is the A. human voice. B. organ. C. tuba. D. violin.
For a rectangular prism, if the base length was shrunk by a factor of two-thirds, the width was quadrupled, and height was cut in half, how would the changes af
Drip irrigation can reduce the amount of water used on a farm. True False
What is the value of y if x = -0.6? A. -3 B. -2 C. 0 D. 3
Which of the following is another way to show the ratio 13 to 27
Foods rich in unsaturated fat are liquid at room temperature. true or false;
describe the members of the philadelphia convention as a group
Sebutkan 5 negara maju di benua asia Ada yg tw gk.....
who was the ninth president
A_trait is controlled by more than one gene