wasifa12 wasifa12
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

help me pls its due today i need help mann asap TOO!

help me pls its due today i need help mann asap TOO class=

Respuesta :

dt33183 dt33183
  • 03-01-2022

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

Store 1: 3 lbs for $10.5 ($3.5/lb)

Store 2: 2.5 lbs for $8.90 ($3.56/lb)

The answer is A. The sliced turkey at Store #1 is cheaper by $0.06 per pound

Answer Link

Otras preguntas

41% people preferred and 22% how many than
what are all the ways to make 37 with tens and ones?
Why might a boycott be a good way for people to protest a law or other action that they do not like?
Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?
how does kinetic energy affect the stopping distance of a small vehicle compared to a large vehicle
Cory has a poster in his room that has an area of 7 2/3 sq. inches and a length of 2/3 inches. how many inches is the width of the poster?
What are groups who are on the same side in war?
11. 33 is what percent of 75?
What is the LEAST COMMON DENOMINATOR for the fractions 9/14 and 2/21 A. 7 B. 42 C. 84 D. 294
solve... simplify this radical expression √216v