Kylielan
Kylielan Kylielan
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

12 candles cost $31, what is the unit price? (round to the nearest hundredth)

Respuesta :

neptunesstic
neptunesstic neptunesstic
  • 01-02-2022

The unit price would be $2.58.

Answer Link
robecornibe
robecornibe robecornibe
  • 01-02-2022

Answer:

2.6

Step-by-step explanation:

divide 31 by 12 then round

Answer Link

Otras preguntas

What is Sir Francis Drake hardships
What are two different ways to describe and label the layers of the Earth?
Why is RNA necessary to act as messenger?
What is a direct combination reaction?
Why is RNA necessary to act as messenger?
A child is standing across the street from his apartment . His mother is on their balcony . The angle of elevation between the child's eyes and his mothers eyes
A passenger on a boat moving at 1.70 m/s on a still lake walks up a flight of stairs at a speed of 0.60 m/s , as shown in the figure . The stairs are angled at
Does the depth of a pan affect how water freezes?
Why is RNA necessary to act as messenger?
Why is RNA necessary to act as messenger?