iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

This is the question
How are researchers working to read animals’ emotions?by looking for the facial expressions that humans exhibit in animalsby running blood tests and carefully m
what is the resistance of a toaster that uses 2A when connected to a 120V power source?
help meeeeeeeeeeeeeeee
Learning Goal:To understand and be able to use the rules for determining allowable orbital angular momentum states.Several numbers are necessary to describe the
Which of the following is not a characteristic of science? a. Empiricism b. Objectivity c. Operational definition d. Reinforcement
“What color is a great horned owl?”
Describe the overall shape of the histogram.​
Brainliest question please help me now I need it now plz
así que me di cuenta de que la mayoría de las preguntas que no están en inglés no reciben respuesta, así que estoy aquí para ayudar con las preguntas​