madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

Tina practiced piano for 15 hours last month and 45 hours this month. Use multiplication to write a statement comparing the hours Tina practiced during the two
The pinna and the ear canal are part of the:
Compare the energy conversions in lactic acid fermentation to those in cellular respiration. Considering the differences in ATP production, why would a cell und
Another word for pacificador is grúa
Kelly spent $20 on rides and snacks at the state fair if X is that amount she spit on rides and y is the amount she spent on snacks the total amount she spent c
Original price is 45.00 and the markup is 57%
What is the equation of the graphed line? i need help ASAP!!!!!!
is there a difference between a homogenouos mixture of hydrogen gas and oxygen gas, and a sample of vapor? explain?
The water cycle is also known as
Viruses are different from bacteria in that A/ they can remain dormant on non-living surfaces B/ they can be found just about anywhere C/ they can infect just a