maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Volcanoes are a source of this, but a bigger source in human activity. What is the thing?
find the zeros of x^2+4x=-10 using the quadratic formula
Select all that apply. Where did the British establish colonies in Asia? A. Burma B. Vietnam C. Cambodia D. India
Benjamin finished his triathlon in 12.44 hours. During the race, he drank 460.28 fluid ounces of liquid. How many fluid ounces did he drink per hour?
Who was a major influence of King’s non-violent approach to protest? Mother Theresa Nelson Mandela Mahatmas Gandhi Malcolm X
Who fought in the Punic Wars? A. Rome and Greece B. Athens and Sparta C. Rome and Carthage D. Rome and Egypt
Regarding the Magna Carta, which statement is false? A. The document required trial by a jury of one's peers. B. The meeting of the English Barons and King John
These examples include learned and innate behavioral adaptations of animals. Which statement describes a learned behavioral adaptation of an animal? A. Your kn
of the four river valleys that supported major early civilizations, which one lost one of its major rivers
Scientists hypothesize plants evolve directly from A cellulose B fungi C bacteria D green algea