nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

What is the degree of comparison of the underlined modifier? This adventure story is the most entertaining of all these books. A. superlative B. positive C.
How do you find the answer to 6*3pi but in pi form?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Christina estimates that she will spend $250 on you summer clothes . She actually spends $350 . What is the percent error .
Which French leader of the Protestant Reformation made Geneva a center of Protestant thought and faith? A. John Calvin B. Teresa of Avila C. John Huss D. Martin
PLEASE HELP I GIVE THANKS
how do you think you can use the calorimeter to compare the specific heat capacities of a substance?
Find three consecutive numbers whose sum is 138 by writing and solving an equation
15 liters increased by 60℅
when two air masses of different temperatures come together, they can cause a