ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

need help with both questions!
Which of the following was a direct cause of the Panic of 1837? a The first Bank of the United States closed. b Congress lowered protective tariffs. c The feder
The organization which schedules workplace safety and first aid training is the _______. a. Rotary Club b. McLaughlin Group c. Salvation Army d. American Red Cr
Will xenon react with nitrogen?
how to solve 10m-2/5=9 3/5
The Fair Labor Standards Act (FLSA) outlines all of the following except: A.federal minimum wage B.overtime policies C.regulations regarding youth employment D.
Members of the House of Representatives are elected for an unlimited number of six-year terms. an unlimited number of two-year terms. an unlimited number of fou
three times the sum of a number and four is equal to five times the number, decreased by two. If x represents the number, which equation is a correct translatio
a recipe calls for 6 cups water and 4 cups of flour if the recipe is increased how many cups of water should be used with 6 cups of flour
there are 16 people at a party. they want to set up a relay teams with exactly 3 people each. can they do it ? explain