trinitycatwarrior2
trinitycatwarrior2 trinitycatwarrior2
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help ASAP please help me!

I need help ASAP please help me class=

Respuesta :

larutansoe
larutansoe larutansoe
  • 04-02-2022

Answer: $5.70

Step-by-step explanation: because we know that 2 boxes equal $1.90 and you want to get 6 so you multiply 3 and 1.90 which gives you 5.70 but you can also add it three times.

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-02-2022

Hewo There! my name is Neko and I'll be glad to help you!

Answer:

5.70

Step-by-step explanation:

Given,

Price of 2 boxes is $1.90

Thus price of 6 boxes

[tex]\frac{1.90}{2} ~x~6=5.70[/tex]

Therefore, the answer is $5.70

Have an Amazing Friday!

-Neko-

Answer Link

Otras preguntas

Give a counter example to this statement. The quotient of two fractions between 0 and 1 is always a whole number.
what was Margaret Brent accomplishments
What is an analogy for democracy?
How is the graph of y=-8x^2-2 diffrent from the graph of y=-8x^2
Which of the following differs when comparing the deep ocean to the intertidal zone? PLEASE HELP!!! •need for energy •salinity •the amount of sunlight •relianc
Ho long does it take for the Moon to show all its faces? Thank you❤
2b^2+4b–2=0 what is the answer?
what type of society did stevenson live in
rachel has a collection of 40 stuffed animals . of the stuffed animals 3/8 are bears and 1/5 are dogs the rest are other animals . how many other animals does s
Questions 1. Calculate the molar mass of an element. 2. Calculate the molar mass of a compound. 3. How do you determine the number of protons, electrons and neu