sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

What profile do most people who commit hate crimes fit
Solve. 3x + 2y = 7 and 4x – 3y = -2
a girl runs for 20 minutes eceryday.what distance will she travel in a month?​
Beowulf: What universal or timeless value is shown in lines 32-36 A. courage C. hope B. loyalty D. love
A holiday store is having a sale on bows and rolls of wrapping paper. One sign in the store states, "Buy 1 bow and 1 roll of wrapping paper for only $6.00." A s
ILL MARK BRAINIEST IF YOU DO THIS!!! Valerie is sliding down a waterslide at a vertical rate of -5 m/s after 1 second she is 25 m from the bottom of the slide.
PLEASE HELP ITS DUE IN 30 MINS ILL MARK YOU BRAINLIEST While working in a custom manufacturing plant, you are designing a sign for a construction company. The t
In ΔQRS, the measure of ∠S=90°, QR = 82 feet, and RS = 60 feet. Find the measure of ∠R to the nearest tenth of a degree.
what statement about the point ( 0, 5 ) is true?
Can someone do this, i will mark brainlest i just have to much more to do, im falling behind, can someone please help!! Please, be serious about this 4 paragr