chinatownsend1
chinatownsend1 chinatownsend1
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

If a jar of grape jelly has a sell price of $1.25. The sale price 75% off the original price. What was the original price.

Respuesta :

devonwires
devonwires devonwires
  • 02-03-2022

Answer:

i believe its $0.31

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A moving company charges $40 plus $0.25 per mile to rent a van. Another company charges $25 plus $0.35 per mile to rent the same van. For what number of miles w
You lift a 45-N bag of mulch 1.2 m and carry it a distance of 10 m to the garden. How much work was done?
Rash is and Megan make 8 costumes for the play.Each costume needs 5 felt patches.How can Rashid and Megan use a table to find how many patches they need?
Which river runs across the border of Russia and Eastern Europe? A. Belarus B. Estonia C. Dnieper
The numerator of a fraction is 4 less than its denominator.If 2 is added to the numerator then the fraction becomes 5/7 the fraction
Please help due tomorrow
ya hat was significant about the creation of the spoils system during the election of Andrew Jackson?
Shawn bough fruit last week, consisting of 2.26 pounds of bananas,1.5 pounds of grapes, and watermelon that weighed 6.78 pounds. What is total weight,in pound,
What was one affect on the British winning the French and Indian war
The baking trays Riona uses are 640 mm x 420 mm. Each pizza has a diameter of 20 cm. How many pizzas can Riona fit on one baking tray? pizzas Riona wants to