Sammccutchen026 Sammccutchen026
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Rate to unit rate, what is the unit rate of a case of 24 bottles of water for $4.99 ?

Respuesta :

niayalitt4 niayalitt4
  • 03-03-2022
It will be around 20 cents per bottle!

Have a nice day!
Answer Link

Otras preguntas

A store is having a sale where winter clothes are 60% of the original price. A sweater is on sale for $30 . What was the original price of the sweater? Can you
Relationship B has a greater rate than Relationship A. The graph represents Relationship A. Which table could represent Relationship B? A. Time (weeks) -2- -5-
If the product of two positive fractions a and b is 15/56, find three pairs for possible values for a and b
ted is asked to multiply 10^2*18.72.how should he move the decimal point to get the correct product?
phone plan. The monthly cost c of marge's phone plan is given by c=40 + m, where m is the number of extra minutes she uses in that month. Name the slope and y-i
Is this Linear y=4000-70x if it is how do you know
Which one is an advantage of a multicellular organism? A. Specialized cells perform specific functions. B. Smaller cells operate more efficiently. C. Different
What did Stalin want for the future of Germany? (A) He wanted Germany to remain under the control of the Allies. (B) He wanted a stronger and united Germany. (C
A habitat that has lots of light and water, a high elevation, low temperatures, and a low level of oxygen is most likely a _____. a. desert b. high mountain c.
Why are we called carbon based life forms?