lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

1 class=

Respuesta :

noir38
noir38 noir38
  • 04-03-2022

Answer:

3x36  

Step-by-step explanation:

Because he is getting 36 3 times so 3x36

By a Fourth grader

Answer Link
abig4tor abig4tor
  • 04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Despite growing numbers, minority groups in the US continue to face
People flocked to California to fulfill the _________.
what issue created tension between fdr and southern democrats?
what is the equivalent to 7.4 kilograms
Sue scored a total of 35 points in two games she scored 6 times as many points in the second game as in the first how many more points did she score in the seco
When solving a word problem, what step should you always do after reading the problem, but prior to writing the equation?
The rise of China's naval power under Admiral Cheng-Ho occurred during the _______ dynasty
What was a main purpose of monasteries built by the Catholic Church?
which term describes an enzyme
which term describes an enzyme