777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Determine the range of the following graph: 12 11 O 10 9 8 7 6 5 NA -1 -12-11-10-9-8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1, 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8
How to create a comparator generic type in java.
Please help! Based on the graph explain whether spruce trees are an early, middle, or late successional species. Identify a species that would appear between 0
Where does our drinking water come from? _______ water (3% of Earth's water) *drinkable Most fresh water is______ (in the form of ice caps or underwater groundw
oof free pts and brainliest ​
BRAINLIEST and please show your work! Solve for x using the formula y = x^2 (2+4); when y = 2
Is 48, 40, 52,42, 40 and mode, range, mean, median?
Use the equation to answer the question. X^3=729. What is the solution to the equation? A.9 B.27 0.81 D.283
The item in this illustration that is highlighted is the _____. resize handle status bar zoom control home command
Genes which are expressed all the time.