flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

what is the slope of y=-9x-8?
Identify a cation. An atom that has gained a proton. An atom that has lost an electron. An atom that has gained an electron. An atom that has lost a proton.
This set of points is on the graph of a function. {(-3, 9), (-1, 1), (0, 0), (2, 4)} Which points are on the graph of the inverse? Select each correct answer. (
Using a formal, standard American English style when you are at a job interview would be an example of:
If you exchange 120 dimes for dollars, then how many dollars would you get?
Which type of reaction includes esterification and polymerization.
An employee is demonstrating behaviors on the job that may endanger other employees. His manager wants to refer him to the company's employee assistance program
please help asap6918
Karen runs for 45 minutes every day. Which unit best describes the distance Karen runs for each day? A. 50 kilometers B. 5 kilometers C. 50 meters D. 50 centime
I NEED HELP ASAP A box has 1 red marble, 3 blue marbles, and 4 green marbles. Maya draws a blue marble randomly from the box, replaces it, and then draws anothe