tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Help please I'm Stuck I need help I will appreciate it
According to some sources, more than 60 percent of Americans currently own a dog. Dogs can be strong companions, but they also have needs that many people forge
94.99 in expanded form
Solving equations 6x+7=8x–13
What is -5x+8(y+x)=11 in standard form?
A farmer wants to enclose a rectangular field along a river on three sides. If 2,800 feet of fencing is to be used, what dimensions will maximize the enclosed a
What factor drew farm families to northern cities in the late 1800s?
Use the graph below to answer the question that follows: What trigonometric function represents the graph? (6 points) Select one: a. f(x) = −3 sin(x − pi over 2
How does determining the spanish origins of common words help us better understand american english?
How many times does 15000 go in to 3000000?