jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

Although many theories​ exist, the reason for Amelia​ Earhart's disappearance remains a mystery.
If you see a double image in the microscope, what should you do to correct it?
Is a negative number greater than a whole number?
What major in unlv could help you go to medical school
How did black codes restrict the freedom of freedmen?
Approximate location of Mt Marcy
Use the diagram to answer the question.
I need to find the missing exponent can someone help me out ??
Ask your partner using the word provided and the verbs gustar, encantar, importar, and interesar. Then respond in the yo form to the question you ask.
Which of these people is likely to be the most qualified to discuss your reproductive health? A. Your school nurse B. Your classmate C. Your best friend O D. Yo