Wolfie679
Wolfie679 Wolfie679
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

plzzzz help asap lost ten u gain it asap

plzzzz help asap lost ten u gain it asap class=

Respuesta :

crazykid1
crazykid1 crazykid1
  • 02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35 
Answer Link
xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link

Otras preguntas

When is the product of two integers less than or equal to both of the two factors?
What is the least common multiple of 12, 20, and 18?
what did karl marx believe was the solution to the injustice and inequality of the bourgeoisies exploitation of the proletarians regarding the means of producti
what is 8/32 is simplest form
A sewing club used 48 feet of fabric to make 8 blankets. At this rate how many blankets can be made from 6 yards of fabric?
why do you think many Cubans support Castro
when a large animals eats a plant eater what does it get
passes through (-6,5) and parallel to 2x-3y=12
How to round 45 grams to the nearest 10 grams
The Chinese knew how to produce silk by about 2700 B.C. A. True B. False