mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

What is the formula equation for the reaction between sulfuric acid and dissolved sodium hydroxide if all products and reactants are in the aqueous or liquid p
The combustion of pentane, C5H12, occurs via the reaction C5H12(g)+8O2(g)→5CO2(g)+6H2O(g) with heat of formation values given by the following table: Substance
how can you tell that a piece of writing is in the first person? a. the writer uses the pronouns he, she, or it. b. the writer uses the pronouns they, them, or
Can anyone help me out plz
investigate why inquiries and serious case reviews are required and how sharing of findings affects practice
Are you supposed to put a period at the end of a verbal expression in algebra?
which would most interest walt whitman? a. free speech b. hard work c. nature's beauty d. equal rights
A neutron and a proton combine to form a nucleus. How does the mass of the nucleus compare with the sum of the masses of its individual particles? A. The nucleu
what should you pay attention to when you see a title for the first time?
what is blank verse? a. poetry without rhyme or meter b. unrhymed poetry written in iambic pentameter c. poetry with rhyme but no meter d. rhymed poetry written