soupomatic
soupomatic
03-02-2017
Mathematics
contestada
Algebra 2, need help?
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-02-2017
i think 4 is the correct answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices
In cabbage butterflies, white wings (W) are dominant to yellow wings (w). A heterozygous butterfly mates with a butterfly that has yellow wings. Complete the Pu
ASAP simplify and show work. 1. (x^-6)^-3 2. (2x^4)(8x^15) 3. (xy^6)(xy)^3 4. a^4b^0(a^8) 5. (x^2)^2(5x^2)^3
The equation of a line is 3x−5y=8. Select three lines that are parallel to the given line.
1. Consider the surface area of the pyramid shown. (a) Draw a net for the pyramid. Label all sides with measurements. (b) Write an expression for the surface a
If 6 bales are needed to feed 20 head of cattle, how many bales are needed to feed 100 head of cattle?
A 16-cup container of laundry detergent costs $13.60. What is the price per quart?
Zeroes of a polynomial can be determined graphically. Number of zeroes of a polynomial is equal to number of points where the graph of polynomial.2 pointsa. int
12. What property of multiplication is illustrated in 9 x 7=7 x 9?
What is the primary purpose of source code editor features such as keyword hi lighting and auto-completion A.to speed up the coding process B.to improve the vis