Seudónimo Seudónimo
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

If I spend 33 dollars buying candy each candy cost 3 dollars how many candy should I buy?

Respuesta :

mikahbeth
mikahbeth mikahbeth
  • 04-02-2017
11 cause 3x11=33 hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Binary fission is a type of cellular reproduction in which a cell divides into
what are the main political ideas put forth in the declaration of independence
What is the length of ? Round to the nearest tenth. hurry please
Find the angle measure of the hands of a clock at the given time. 5:00
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
Heidi and her sister experience stress when their family from out of town comes to visit for the holidays what can I do to improve their mood during this time
What is y=-9/2x-11 in standard form?
Germany is an industrial leader because _________________. a. of early development c. an emphasis on industry b. many natural resources d. all of the above
Donna, a chef in a fine restaurant, utilizes top-of-the-line equipment as she prepares meals for customers. donna and her equipment are a(n) ______ in the resta
if n(A) = 100, n(b)= 100 and n(A U B) = 125, what is n(A n B)o