soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

10. Put the numbers into least to greatest order: -33/5, 3 1/3, 3.3, -3.5
how to get from 4 to 4/3
Searls Corporation, a merchandising company, reported the following results for July: Number of units sold 2,700 units Selling price per unit $664 per unit Unit
Зp - р Please lend me a helping hand
oom Adriana Valliant Turn In Assignment Comprehension Questions 1. What event made Julius Caesar impressed with Augustus's abilities and prompted Caesar to make
the supreme court helps settle conflicts between the various levels of government​
Read this statement. This web site must be factually accurate because it's full or accurate facts. What type of logical fallacy is this statement? A. A non se
Graph -3x+ 5y = -27 HELP ASAP
What is the equation of the line in slope-intercept form? A y = x + 8 B y = x - 8 C y = 8x + 8 D y = 8x - 8
At Target you can buy 45 oz. of Sprite for $2.79, and at Walmart you can buy 65 oz. of Sprite for $2.75. Compute which option is the better buy and by how much.