HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Identify this group of words. Until tomorrow. fragment sentence
Julia drives her car with a constant speed of 32 km/h. How far can she travel in 2 1/2 hours?
Word that means to talk on and on sweet potato
Which of the following is a “DO” regarding scannable resumes
To convert a hyperlink to regular text, right-click the hyperlink and then click ____ on the shortcut menu
The Stamp Act was a tax on all of the following EXCEPT a. postage stamps. b. playing cards. c. newspapers. d. pamphlets.
On Valentine’s Day, 180 students wore red or pink colored shirts. There are 240 students in the school. What percent of students wore either red or pink colored
Darwin s work on the theory of evolution occurred at about the same time that Harvey noticed the continuous circulation of the blood. Linnaeus developed binomia
Which one of the following is a nonverbal tool that can show interest in a person? a. Handshake b. Eye contact c. Frown d. Hygiene
One person has complete control over all branches of government. democracy autocracy aristocracy