cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
Select the most appropriate synonym of the given word. JOVIAL a. Judgmental b. Jeering c. Jealous d. Joyous
Which of the following is the characteristic of a music of the Romantic period? a. Dramatic contrast of dynamics and pitch b. Texture is mainly homophonic with
Find k given that (3k + 1), k, and - 3 are the first three terms of an arithmetic sequence. Show your work and please explain what you did in each step.
sydney is among the first places to celebrate the new year each year. which ancient civilization is believed to be the first to celebrate the occasion?
the length of a rectangle is 3 more than twice its width. the total area of the rectangle is 54 square units. what is the width and length of the rectangle? rep
A group of students went to the holiday valley ski resort for field trip there were three black diamond slopes open the raven, the falcon, and the eagle. shade
An equilateral triangle has sides 10 cm in length. Calculate the perpendicular height of the triangle. (to nearest mm) Help please
An equilateral triangle has sides 10 cm in length. Calculate the perpendicular height of the triangle. (to nearest mm) Help please
Hello my beautiful world
Please help me topic "rational equation and inequitiesA. Solve each rational equations. Determine the restrictions of the variables.