T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Does an owl have a backbone?
Factor the expression. If the expression cannot be factored, say so.
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
What all the multiples of 81?
find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4
Does an owl have a backbone?
A blue rope is 3 times the length as a red rope. A green rope is 5 times as log as the blue rope of the total length of all 3 ropes equals 508.25m what is the l
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4