fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Why was World War I considered a total war? (Points : 2) Governments took control of economies, restricted some civil rights, and drafted men to fight. Governme
how were the Gothic cathedrals different from earlier types of cathedrals
All of the following are true of the Zebra mussels found in the Great Lakes EXCEPT: a. Zebra mussels are having are having a negative impact on the native popul
how were the Gothic cathedrals different from earlier types of cathedrals
Which statement accurately describes the religion of early Hebrews? A. They believed in many gods and goddesses. B. They believed in a single, all-powerful God.
How might a soldier inconspicuously attack his enemy?
What's times what equals 116??
If x= 0, 1, 2, and 3 and y=1, 1.5, 2, and 2.5, then what is the "y=" function?
what happens at a hot spot?
when and where was Hernando de Soto born