nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Compare/contrast the worldview of the Religious Right, at the time of it's founding to your current worldview.
who are the main characters from the book the hunger games?
Which of the following words correctly describe a triangle with two 45 angles? A. Equilateral B. Isosceles C. Scalene D.Obtuse E. Right F. Equiangular
1. The purpose of antitrust laws is to A) Support efforts of companies to take over others B) Discourage competition in certain markets C) Force similar compani
Can someone help me please?? A B C D
[20 POINTS]!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SOMEONE PLEASE HELP ME SERIOUS ANSWERS ONLY
Evaluate the function rule for the given rule. f(x)=5^x for x=2
Heat is a measure of ________ . A) energy B) temperature
What was Germany like prior to World War II? Jobs were plentiful. Jobs were scarce. Germany had few resources. Germany had a monarchy. pick any HELP FASTTT
Last year, you had a garden in your back yard with an area of 200 ft. This year, you increased the area of the garden by 24%. What is the area of the new garden