SerranoSkates83 SerranoSkates83
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

How many pencils can be purchased with $0.51 if it costs of 8 pencils is $1.36 ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2017
First year to find how much one pencil cost cost then multiply A number
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-05-2017
8 pencil: $1.36
? pencil:$0.51, so 0.51×8÷1.36. As a result, you could buy 3 pencils with $0.51. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

4. Do you believe that you will be able to determine what errors exist in the information that you gather? What problems do you expect to encounter in finding e
4^3/4 x 2^x = 16^2/5 work out the exact value of x
Identify the following events and how they led to the Civil War: Geography Society Transportation Economy please help!
General Eisenhower established an anti-fraternization policy in the American sector of Germany. What does this mean? A. Germans could not open their own busines
1) Which of the following languages does not use a definite article ? a) French b) Russian c) German d) Modern Greek
HELPPPPLPPPPPPPPPPPPPPPPPP
Does this category include producers? Does this category include consumers? Archaea, bacteria, protists, viruses
If f ( x) = 4x 2 and g( x) = 5x , what is g( f (2x)) ?
Look at the image, read, and select the correct sentence that matches the image. You just exercised for a long time with your friends, and after taking a shower
How many molecules are in 12.5g of water (H2O)? Molar mass Help asap