jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

A Class-A 10 mL pipette is supposed to dispense 10.00 mL of water. A lab technician makes three measurements of the volume that the pipette actually dispenses,
Who is in the executive branch at the national level what about the state and local level
Work out the PED for each, and comment on your result. The price of a smartphone is currently £200, and the quantity demanded is 4m. Next year the price falls t
which expression is equivalent to:​
Explain what would happen to the air temperature at Riverdale School over the course of the day if the groundwater system were used.
What happens when a photon of light hits photosynthesis
After reviewing several stimulus projects, a senator decides which ones to put on a list of projects of which he disapproves.?
Water has a molar mass of 18.0 g/mol. How many particles of water do you drink if you drink 64 oz., or 1893 grams, of water in a day?
speech for farewells​
Abbigail brought 47 bags of candy for the party. Each bag contained 21 pieces of candy. If there are 500 people at the party, does she have enough to give every