Seudónimo Seudónimo
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

$56 for 25gal unit rate

Respuesta :

OodleDoodle
OodleDoodle OodleDoodle
  • 04-05-2017
0.45 gallons per dollar would be the answer. Hope this helps! :)

Answer Link

Otras preguntas

Study this railroad map from 1926. Which of these BEST explains the distribution of railroad tracks in the state of Texas in 1926? A) Most of the oil industry
When a bill has been passed by Congress and it reaches the President, at that point what are the four possibilities for that Bill? O Veto, Pocket Veto, Signing
2+׳What's the answer?​
Which one of the following statements about the carbon phosphorus and nitrogen cycles is true ? a. The major source of carbon used by plants is the soil b. Th
Sad playlist<<<<<<<<<<<<<<
4. Which specific actions did Woodrow Wilson suggest to bring peace? an end to secret treaties and a reduction of armaments an increase in armaments and an end
PLEASE HURRY IM TIMED In what parts of the United States did Norwegian immigrants settle? They settled in the Appalachians. They settled in New York City, Chica
Can someone help me out with this one?
Which of the following accurately describes how scientists use models? A. To make science seem more complex and inaccessible B. To take measurements of an objec
Martina is currently 18 years older than her cousin Joey. In 5 years she will be 3 times as old as Joey . Use this information to answer the following question