craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Forty six times y is no more than 276
Which organisms are the best example of producers in a food web? marine phytoplankton killer whales zooplankton krill
Use the energy equation from this week’s notes, your answer from #5, and Plank’s constant (6.63E-34) to find the approximate energy of this photon:
how do you answer this
18. How many moles of atoms are there in each ofthe following? (Hint: See Sample Problems Cand D.)a. 6.022 x 1023 atoms Ne c. 3.25 x 105 g Pbb. 3.011 x 1023 ato
Find the value of x and y please
HELPPPPP!!!! The Louisiana Purchase turned out to be _____ for the United States. an amazing bargain a poor investment politically divisive
Mrs Dietrich is using 8" x 12" sheets of construction paper to make paper baskets for her students. She cuts congruent squares from each corner of the paper, an
27. What is the elevation of the lowest labeled point?
I need help ASAP with this question.