jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

does the rule indicate what form to use in the caption shown above?
Help! Its due in 10 minutes.Fill the correct form of verb please.1.I ___(work) hard so that I could pass.2. How long you____( stand) here?​
HURRY I WILL MARK BRANLIESTRead this excerpt from "What I Hope to Leave Behind." Which statement explains how this excerpt relates to the position of women dur
Jamal asks his friend Sam, "How many days are in December?" Is this a statistical question? Why or why not?
The coach of a college basketball team records the resting pulse rates of the team's players. A confidence interval for the mean resting pulse rate of all colle
help me Help Marshmello i wasn't born yesterday.
solve the following equation 80=5k
Explain how early sexual activity can lead to less personal growth
Who would win in a fight?... A silverback gorilla or 4 Navy Seals?
please help the Marshmello