njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

7/3 as a decimal rounded to the nearest hundredth.
The best time for Americans to import French cheese is when they can
Help me with this English assignment please !
the temperature at noon was -3 degrees C by 10 p.m. on the same day the temperature decrease by 5.4 degrees what was the temperature at 10 p.m.
If and american salutes the flag to show his love of the county, he is treating the flag as a a: symbol b:metaphor c:inference
50 Points Please put the toys away when you are finished with them. How is the word in bold being used? O Subordinating O Conjunction O Adverb O Prepositio
Where do the heaviest elements in our solar system come from?
I need this to be answered PLEASE!!!
Which rational number equals 0 point 3 with bar over 3? 1 over 5 1 over 3 3 over 10 3 over 5
Help me for number one plz