jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Need these 2 problems ASAP! Working With Inequalities: 1. m/3 ⊆ 5 2. p/3 ⊇ 7/3 Thank You all in advance! -plz comment on this if you have questions
what is the answer to -6+7x-6x=3
_______ works are often playful in spirit, a reaction against the unrelenting seriousness of much modernist art. a. Neoclassical b. Minimalist c. Postmodern
Lisa wants to frame her little brothers drawing as a gift to her mother. The rectangular drawing is 43.5 cm x 934 mm how many centimeters of wood framing will
Waily purchased a desk that was on sale for 2/3 of The original price. If the original price was $450, what was the price that Wally paid?
Olga’s family traveled 942 kilometers on the first day of their trip and 894.5 kilometers on the second day. How many more meters did Olga’s family travel o
Name the solid figure that has 3 rectangular faces and 2 triangular faces
Based on the map, which is most likely the order of locations to adopt the religion? A) Bombay, Katmandu, Bangkok, Kuala Lumpur B) Bombay, Bangkok, Kuala Lumpur
How has immigration shaped Saskatchewan culture
Compute the resistance in ohms of a lead block 15 cm long and 0.10 cm2 in cross-sectional area. (ρ = 2.2 x 10-5 ohm-cm)