najwaali2021 najwaali2021
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound about how much would one apple cost round to the nearest tenth

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2017
3 apples weigh 1 lb.....so 1 apple would weigh 1/3 = 0.3 lbs
Answer Link

Otras preguntas

how do you multiply 224×23
Experimental research is primarily a hypothesis-testing method. a. True b. False
How to do this question I am having a problem trying to do it
Write expression for 48 is 6 times greater than 8
I think it’s the senate so please someone tell me what you think it could be please
why doesn't Jeremy like his little brothers from Roll of Thunder Hear My Cry by Mildred D taylor
This season, Lisa's lacrosse team has won 2/3 of their home games (games played at Lisa's school), but just 2/5 of their away games (games played at other schoo
dang why is TTM so hard also PLEASE HELP!!!!!!
The phrase "like dissolves like" means that a polar substance will dissolve most readily in a polar solvent. the phrase "like dissolves like" means that a polar
Jaycie is extremely judgmental. she has strong opinions about politics, social issues, and moral concerns. jaycie is high in the